select
Müşteri Temsilcinizi Seçiniz

Haber listemize üye olarak Mengerler’deki yeniliklerden haberdar olabilirsiniz

İNSAN KAYNAKLARI POLİTİKAMIZ

Mengerler Ticaret Türk A.Ş. İnsan Kaynakları
Çalışma Örgütümüzün en önemli varlığımız olduğunun bilincindeyiz. Çağdaş, nitelikli ve kendini sürekli geliştiren iletişimde kuvvetli, liderlik vasıflarına sahip personelleri işe alarak, en iyi çalışma ve üretme olanaklarını vererek,
standartlarını en üst düzeyde tutmak ve verimlilik sınırlarını yükseltmek hedefimizdir.

İş Başvuruları
1.Açık olan pozisyonlarda personel ihtiyacını karşılamak için verilen ilanlara yapılan müracaatlar ilgili kriterlere göre değerlendirilerek yeterli bulunan adaylar görüşmeye davet edilir.  

2. Şirketlerimizin insan kaynakları departmanlarına bizzat başvuru yapılabilir.

Pozisyonun gerektirdiği koşulların dışında adaylarda aranan genel özellikler

- Dinamik, Takım/Ekip çalışmasına yatkın ve iletişim yetenekleri gelişmiş olmak
- Hedef odaklı çalışan, sorumluluk sahibi,dinamik, araştırıcı, sorgulayıcı ve çözüm üretici olmak.


Staj Başvuruları
Stajyer miktarı her yıl ihtiyaca göre belirlenmekte ve gerekli koşulları taşıyan stajyer adaylarının başvuruları kabul edilmektedir.

Üniversite/Yüksekokul Öğrencileri Staj Başvuruları
Üniversite Öğrencileri 2 Ocak -15 Mayıs tarihleri arasında Mengerler Kariyer günlerinde, bizzat insan kaynakları birimlerine, stajyer ilanlarına başvuru yapabilir. Zorunlu stajı olan öğrencilere
(Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül)  staj imkanı tanınmaktadır.

Lise Öğrencileri Staj Başvuruları.
- 02 Ocak -15 Mayıs tarihleri arasında Mengerler Kariyer günlerinde, bizzat insan kaynakları birimlerine, stajyer ilanlarına başvuru yapılması gerekmektedir. Başvurular değerlendirilerek Haziran ayının ilk haftasında Stajyer seçim günü ile stajyerler belirlenir.Haziran Ayında staj kabul işlemleri yapılır.

1 yıl boyunca ilgili bölümlerde staj yapan adaylar uygulamalı olarak gerekli mesleki tecrübeyi ve eğitimi alarak geleceğe hazırlanmaktadırlar. Stajyerlerimize kişisel gelişimlerine yönelik uygulamalar, üniversiteye hazırlık konusunda çözüm ortakları ile birlikte destekleyici faaliyetler düzenlenir.

Lise stajlarını şirketimizde yapan stajyerimize üniversite döneminde yapacakları stajlarda öncelik verilir.

Şirketimizin stajyer politikası staj süresinde gerekli performansı ve başarıyı göstermiş olan stajyerleri ihtiyaç olunan bölümlerde değerlendirerek gerekli eğitimlerden geçirip geleceğe personel hazırlamaktır.

Mengerler Grubu'na göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz.